Міністерство регіонального розвитку, будівництво та ЖКГ розробляє нові будівельні норми, якими можуть зняти обмеження на будівництво висотних будинків у регіонах з підвищеною сейсмічною активністю.

Зазначається, що мова йде про Закарпатську, Одеську області та Крим, де сейсмічна активність може сягати до 7 балів за шкалою Ріхтера. Наразі там заборонено будувати будинки вище 73,5 метра.

«Що ми ще хочемо зробити — це встановити нові вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель — 200 міліметрів. Ці зміни пропонуються у новому ДБН (державні будівельні норми) щодо висотних будівель, який зараз оновлюється. Завдяки цьому такі висотні будинки можна буде безпечно зводити на територіях з більшою сейсмічністю, ніж 6 балів. Тобто, по всій Україні», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

У Мінрегіоні уже затвердили нове сейсмічне районування території України, конкретизувавши його. Нові ж норми щодо будівництва будинків у сейсмічно-активних регіонах наразі розробляються та ще не затверджені.

Зазначимо, що головні сейсмоактивні зони на території України розташовані в Карпатах та Криму.

Також у Мінрегіоні пропонують дозволити розміщувати на дахах паркувальні майданчики та скасували обмеження по висоті стелі для залів у торговельних комплексах.

Наприкінці жовтня в Одеській області відчули поштовхи через землетрус в Румунії.

Поділитись: