Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ скасувало обмеження щодо максимальної висоти залів у торговельних центрах. Раніше воно складало до 4,8 метра.

«Думаю, всі, хто вже був за кордоном, неодноразово помічали, що там будівлі сучасних молів та інших торгових центрів своїм цікавим виглядом приваблюють людей не менше, ніж основні туристичні місця. І схожі вони більше на витвір архітектури, ніж на звичайне місце, де купують товари», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

За його словами, в нових будівельних нормах, які дозволяють будувати торговельні зали з необмежено високою стелею, залишаються вимоги щодо безпечності таких конструкцій та обґрунтування таких архітектурних рішень.

Зазначається, що нові норми набудуть чинності наприкінці весни 2019 року. Саме тоді інвестори можуть будувати такі торговельні зали.

Нові будівельні норми щодо висоти залів у торговельних центрах
Фото:

Мінрегіон

«Мінімальна висота торговельних залів залишається на рівні 3 м. Для двосвітних торговельних залів — це не менше 5,8 м за наявності антресолей», — додав Парцхаладзе.

Також у Мінрегіоні запропонували дозволити розміщувати паркувальні майданчики на дахах торговельних центрів.

Напередодні там повідомляли, що розробляють норми щодо створення окремих смуг руху для громадського транспорту.

Крім цього, новими будівельними нормами передбачається, що українські міста розроблятимуть схеми руху транспорту на 30-40 років наперед.

Раніше у Мінрегіоні розробили норми щодо створення транспортних вузлів в українських містах.

Поділитись: