Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що очікує, що у лютому 2020 року доходи бюджету будуть недовиконані через занадто високий курс гривні.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час свого виступу у Верховній Раді.

«По Державній митній службі ми очікуємо недовиконання, перш за все, через курсову різницю, оскільки надходження від імпорту товарів значно менші (якщо порівнювати з надходженнями, закладеними у бюджет — ред.)», — повідомив Гончарук.

Водночас він зазначив, що надходження від податків до бюджету мають бути виконані на 100%.

Також в уряді зазначають, що у найближчі тижні планують оновити макроекономічний прогноз на 2020 рік, а весною внести зміни до бюджету, заклавши у ньому більш реалістичні показники щодо курсу валют та щодо вартості енергоресурсів.

Перегляд прогнозу відбувається у зв'язку з тим, що у попередньому прогнозі заклали занадто високий курс долара: 27 гривень в середньому за 2020 рік. Від цього показника держава розраховує багато показників, зокрема доходи від податків.

За січень 2020 року державний бюджет було недовиконано приблизно на чверть за доходами. Цьому сприяв занизький курс валют, який вплинув на надходження від імпорту. Нагадаємо, за результатами 2019 року доходи загального фонду державного бюджету становили 96,9% від розпису.

Поділитись: