Постанову Кабінету міністрів України, якою уряд скасовує право державних лотерей займатися гральним бізнесом, зокрема гральними автоматами, оприлюднили на сайті уряду.

Урядова постанова складається з двох пунктів: у першому уряд скасовує наказ Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва від 2002 року, в якому йдеться про розповсюджувачів державної лотереї.

Другим пунктом постанови уряд доручає Національній поліції та Державній фіскальній службі «вижити заходів для припинення функціонування розповсюджувачів лотерей, діяльність яких віднесена до заборонених», тобто які насправді займаються гральним бізнесом.

20 грудня премєр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд ухвалив рішення, яке заборонить займатися гральним бізнесом під прикриттям державних лотерей.

19 грудня у Верховній раді депутати спробували проголосувати за законопроєкт про легалізацію грального бізнесу в Україні, який передбачає, що займатися цим бізнесом можна буде лише у 3-5-зіркових готелях, отримавши відповідну державну ліцензію. Однак депутатам не вистачило голосів для ухвалення законопроєкту у першому читанні, тому його відправили на доопрацювання.

Нагадаємо, що відповідно до опитування КМІС, 56% українців виступають проти легалізації грального бізнесу.

За розрахунками уряду, надходження до бюджету від легалізації грального бізнесу можуть скласти 2-2,5 мільярда гривень на рік.

Поділитись: