Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України пропонує у наступні 3 роки витратити на підтримку економіки понад 90 мільярдів гривень — це сума, рівна бюджету Міністерства внутрішніх справ на 2020 рік (92 мільярди гривень).

Як повідомили у пресслужбі Мінекономіки, кошти планують витратити на програми підтримки сільського господарства, промисловості та окремо — на підтримку експорту.

Найбільше в уряді пропонують витратити на сільськогосподарських виробників — 45,52 мільярда гривень, з яких майже 41 мільярд складе фінансова підтримка сільгоспвиробників.

На підтримку експорту в уряді пропонують витратити 12,41 мільярда гривень, з який 6 мільярдів витратять на компенсацію відсотків за кредитами експортерам, а ще 6 мільярдів — на діяльність ще не створеного Експортного кредитного агентства.

На підтримку промисловості, яка в останні місяці значно спадала, уряд планує витратити 32,65 мільярда гривень. З цієї суми понад половину складає програма підтримки авіабудівництва (16,9 мільярда гривень), 3 мільярди гривень планують витратити на енергоефективність у промисловості, 6 мільярдів — на компенсацію кредитів на придбання обладнання, а решту — на співфінансування смарт-спеціалізації регіонів.

«Важливо наголосити, що за експортними програмами підтримка надається у тому числі підприємствам промисловості. Таким чином загальна сума підтримки для промисловості може бути збільшена», — зазначають у Мінекономіки.

У 2020 році на підтримку економіки передбачено трохи більше 4 мільярдів гривень, з яких переважну більшість коштів направлять на програми фінансової підтримки аграріїв. Разом з цим, у 2020 році в Україні запустили програму пільгових кредитів для малого та мікробізнесу під 5-7-9% річних.

Всі ці пропозиції Мінекономіки надало Мінфіну для формування трирічного бюджету на 2021-2023 роки.

Поділитись: