В Україні видали кредитів під 5-7-9% річних на створення та розвитку бізнесу на загальну суму 27 мільйонів гривень.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов під час брифінгу з питань презентації стратегії економічного зростання 17 лютого.

«В Україні вже видали дешевих кредитів під 5-7-9% на загальну суму… 27 мільйонів гривень», — повідомив Милованов.

Загалом на програму дешевих кредитів у 2020 році передбачили 2 мільярди гривень — це кошти, які держава погодилася відшкодувати банкам, тобто сума кредитів, які можуть видати в межах цієї програми, може бути значно більшою.

Програму офіційно запустили 3 лютого 2020 року. В уряді повідомили, що на участь у програмі подалося 17 тисяч підприємців. Видавати дешеві кредити в межах урядової програми наразі планують, зокрема державні банки. Перший пільговий кредит видав державний Укргазбанк 3 лютого.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або чинного бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або чинного бізнесу, з виторгом до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункту;
  • 9% для чинного бізнесу з виторгом 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.
Поділитись: