Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет повідомив, коли в уряді планують запровадити електронні лікарняні та електронну акцизну марку.

Обидва проєкти Дубілет раніше анонсував в межах проєкту «держава у смартфоні». Вони мають спростити бюрократичні процедури та побороти корупцію. Про це Дубілет повідомив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«До 1 квітня мають запустити. Це не пов'язано з запуском другого етапу медреформи. Ми свідомо пішли на те, що ми спробували будувати більш автономно, ніж система eHealth, оскільки це великий і складний проєкт, і якщо ми будемо сильно на нього підв'язуватися, то можемо дуже довго запускатися. Поки ми будемо це будувати, в першу чергу, на базі Пенсійного фонду, а потім це все з'єднаємо», — повідомив Дубілет, коментуючи запуск електронних лікарняних.

Щодо запуску електронних акцизних марок, які мають побороти випадки поширення незаконних тютюнових та алкогольних продуктів, то Дубілет сподівається, що проєкт має запрацювати до 1 липня 2020 року.

Також міністр Кабміну додав, що очікує на те, що до 1 березня державні органи почнуть централізовано закуповувати низку товарів, які постійно споживають.

«Це папір, бензин, якісь комп'ютерні комплектуючі. Чим далі буде пілот, тим ширше буде артикул товарів, і тим більше органів в цьому братимуть участь», — додав міністр.

Повноцінну роботу проєкту зі спілкування з державними органами через месенджери у смартфоні очікують запустити до кінця 2020 року.

Раніше стало відомо, що уряд планує найближчим часом запустити перші пілотні проєкти використання електронних акцизних марок. При цьому ані бізнесу, ані державі для цього не потрібно буде робити великих капіталовкладень у розвиток спеціальної інфраструктури.

Поділитись: