Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що всі державні послуги можна буде отримати за допомогою смартфону через 3-5 років.

Про це Федоров повідомив в інтерв’ю «Радіо Свобода».

За його словами, вже до кінця 2019 року в Україні запустять інтернет-додаток «Дія», який і має виконувати функцію «держави у смартфоні». За його допомогою планують надавати державні послуги українцям.

«Ми не будемо туди відразу всі послуги, які до цього були створені, які якось криво працюють, додавати. Ми будемо тільки на портал додавати нові послуги, які ми відцифровуємо, де ми міняємо дизайн, де ми міняємо логіку отримання послуг. Тобто на початку буде декілька послуг, але кожного місяця вони будуть додаватися. І ми сподіваємося, що за 3-5 років всі послуги в державі будуть відцифровані і будуть на єдиному порталі», — повідомив Федоров.

Серед перших послуг, які планують додати до застосунку — відкриття ФОПів, компаній та оформлення допомоги при народженні дитини. Також за допомогою додатка можна буде показувати водійські права.

Раніше у Мінцифри повідомляли, що планують у 2020 році запустити платформу для консультування бізнесу.

Напередодні Федоров заявив, що у бюджеті на 2020 рік не передбачили видатків на запровадження проєкту «держава у смартфоні».

Раніше в уряді анонсували запуск електронного студентського квитка та водійських посвідчень. Допомогти з цим проєктом державі має ПриватБанк.

Поділитись: