Міністерство охорони здоров'я зекономило близько 60% на закупівлі лікарських препаратів за напрямком «доросла онкологія»: на ліки витратили 21 мільйон доларів з передбачених більш ніж 49 мільйонів доларів у бюджеті.

Відповідну закупівлю здійснила міжнародна організація Crown Agents, яка здійснює закупівлі для Міністерства охорони здоров'я, передає прес-служба уряду. Загалом на даній закупівлі ліків проти раку для дорослих зекономили 28,5 мільйона доларів.

«Ці кошти будуть направлені на додаткові закупівлі інших медикаментів, що дасть змогу забезпечити ще більше пацієнтів доступом до лікування», — повідомляють в уряді. Закуплені ліки мають видавати пацієнтам безкоштовно.

У 2019 році на програми державної закупівлі ліків передбачили 6,6 мільярда гривень, з яких 1,3 мільярда — на програму «доросла онкологія». У 2020 році обсяги фінансування закупівель ліків мають зрости у півтора раза.

Раніше в МОЗ повідомляли, що закупівля ліків через міжнародні організації призвела до більш ніж 5-кратної економії коштів бюджету на ці програми.

Раніше в уряді повідомляли, що закупівля ліків через міжнародні організації дозволила знизити ціну купівлі деяких ліків у 19 разів.

Поділитись: