У державному Укргазбанку повідомили, що видали перший пільговий кредит в межах державної програми дешевих кредитів під 5-7-9% річних на створення та розвиток малого бізнесу.

Про це повідомив заступник правління Укргазбанку Євген Мецгер під час виступу на презентації державної програми 3 лютого.

«Ми в п’ятницю змогли розглянути один кейс. Це вінницький підприємець і він сьогодні, поки ми тут з вами засідаємо, отримав перший кредит на 1,5 мільйона гривень на те, що відкриє маленький супермаркет», — повідомив Мецгер.

Під час презентації в уряді повідомили, що на участь у програмі подалося 17 тисяч підприємців. Видавати дешеві кредити в межах урядової програми наразі планують лише державні банки. Зокрема, про участь в урядовій програмі повідомили ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або чинного бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або чинного бізнесу, з виторгом до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункту;
  • 9% для чинного бізнесу з виторгом 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Державні ПриватБанк та Ощадбанк вже підписали угоди про приєднання до програми дешевих кредитів на створення та розвиток бізнесу, яка запрацювала з 3 лютого 2020 року. Аналогічну угоду уклав також Укргазбанк. Тому наразі отримати дешевий кредит за урядовою програмою можна у трьох державних банках.

Поділитись: