У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, що відсотки за кредитами в Україні знизяться після того, як знизиться облікова ставка Нацбанку, буде проведено судову реформу та запрацюють ринки капіталу.

Про це повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

За його словами, головними перешкодами для того, аби здешевити кредити для бізнесу та для українців, є висока облікова ставка Нацбанку та не достатня захищеність прав кредиторів — ризики того, що видані позики не повернуться.

«Що робить держава для зміни ситуації? Уряд запускає програму фінансування за зниженими відсотками для малого та середнього бізнесу. Також існують інші програми компенсації відсоткової ставки, наприклад в агро для купівлі землі або с/г техніки. І також планує податкову реформу на початку весни (зниження та оптимізація податків дозволить бізнесу більш ефективно працювати)», — повідомив Милованов.

За його словами, сприятиме зниженню ставок за кредитами ще й зниження облікової ставки НБУ, однак уряд на Нацбанк впливати не може, оскільки це незалежна інституція.

За даними Нацбанку за підсумками 2019 року середня ставка за кредитами у гривні для бізнесу складала 15% річних, а для фізичних осіб — 35% річних.

Також Милованов привітав ухвалення Радою закону про створення Фонду розвитку підприємництва, з якого планують виплачувати компенсацію відсотків за кредитами.

Раніше в уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого. Видаватимуть гроші через Німецько український фонд. Загалом планується, що у 2020 році на здешевлення кредитів для бізнесу витратять 5 мільярдів гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile