У другому кварталі 2019 року економіка України зросла на рекордні 4,6%, в той час як європейська майже припинила зростання. В уряді вважають, що причиною цього стала активізація інвестиційної діяльності.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Там зазначили, що у другому кварталі 2019 року в Україні збереглася інвестиційна активність, що стимулювала розвиток будівництва, зокрема на промислових об'єктах та розбудовувалась транспортна інфраструктура. Активізувалась також діяльність металургійних та аграрних компаній.

«За оцінками експертів у третьому кварталі 2019 року очікується подальше зростання ВВП», — додають в Мінекономіки.

Зазначимо, що розвитку економіки України також сприяють високі ціни на товари українського експорту на світових ринках, яке відбулося паралельно з падінням світових цін на енергоресурси, більшу частину яких Україна імпортує.

Нагадаємо, що за даними Державної служби статистики у другому кварталі 2019 року ВВП України зросло на 4,6%. Водночас економіка Європи та світу наразі навпаки уповільнює темпи економічного зростання, що викликало обвал фондових ринків.

Зокрема, падіння сталося після оприлюднення інформації щодо падіння економіки Німеччини у другому кварталі 2019 року, а також щодо уповільнення економічного зростання Китаю до найнижчих за останні 17 років темпів.

У квітні 2019 року МВФ повідомили, що стурбовані уповільненням темпів економічного зростання світу, проте там запевняли, що не очікують настання економічної кризи найближчим часом.

Зазначимо, що у березні стало відомо, що економіка Туреччини увійшла у рецесію.

Поділитись: