У другому кварталі 2019 року темп зростання валового внутрішнього продукту України склав 4,6% проти аналогічного періоду попереднього року. Це найбільший показник економічного зростання за останні 2,5 роки

Про це повідомляє прес-служба уряду, посилаючись на дані Державної служби статистики України.

За даними Держстату, у другому кварталі 2019 року ВВП України зріс на 1,6%, порівнюючи з попереднім кварталом, що так само є піковим показником зростання.

«Досягнутий показник — це результат виваженої і системної економічної політики Уряду, направленої на зміцнення економічного потенціалу держави, та ознака подолання зовнішніх та внутрішніх негативних явищ, що гальмували розвиток країни протягом останнього часу», — вважають в уряді.

Зазначимо, що зростання економіки України відбувається на тлі уповільнення темпів економічного зростання світу, яке вже викликало занепокоєння у інвесторів.

У травні 2019 року уряд погіршив свій прогноз щодо зростання української економіки на 2019 рік з 2,9% до 2,7%.

Раніше свої прогнози економічного зростання України надали у Світовому банку, ЄБРР та Morgan Steanley. Так, Світовий банк очікує зростання ВВП України у 2019 році на рівні 2,7%, ЄБРР — на рівні 2,5%, за прогнозами американського банку Morgan Steanley, економіка України у 2019 році має зрости на 2,7%. За прогнозами Національного банку України — на 2,5%.

У перші 2 місяці 2019 року економіка України зросла на 1,2%. За офіційною інформацією Державної служби статистики України, у 2018 році ВВП України зріс на 3,3%.

Поділитись: