Міністр інфраструктури пропонує ухвалити нормативний акт, яким нададуть дозвіл обласним органам влади залучати міжнародні кредити від Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, а також інших міжнародних фінансових організацій. Кредити мають використовувати на ремонт доріг.

«Хочемо, якщо вдасться, в цьому році надати можливість областям залучати зовнішнє фінансування, наприклад, ЄБРР, ЄІБ, Світового банку в рамках 35% коштів Дорожнього фонду, які йдуть на місцеві дороги», — повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в інтерв’ю УНІАН.

За його словами, залучення кредитів міжнародних фінансовий організацій дозволить пришвидшити проведення ремонту місцевих доріг у декілька разів.

«Це робиться для того, щоб не п`ять-десять років ремонтувати дороги в регіонах, а отримати цільовий кредит і протягом двох-трьох років зробити повністю ремонт, а потім за невисокою кредитною ставкою виплачувати кредит і підтримувати дороги в належному стані», — додав Омелян.

Він також зазначив, що експеримент з направленням перевиконання плану з митних платежів на ремонт доріг наразі працює погано.

Нагадаємо, що за підсумками 2018 року місцеві органи влади розмістили на депозитах 26 мільярдів гривень. В уряді вважають, що ці кошти «працюють неефективно», адже за них мають фінансувати будівництво та ремонт місцевих доріг, медицину тощо.

У 2018 році в Мінінфраструктури повідомили, що ремонт 1 кілометра дороги коштує 10 мільйонів гривень.

Поділитись: