Міністерство енергетики просить Нацкомісію з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг тимчасово обмежити розміри імпорту електроенергії з Росії та Білорусі.

Відповідний лист Міністерства до регулятора оприлюднив народний депутат та заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради Олексій Кучеренко.

У листі зазначається, що імпорт потрібно обмежити через надлишок української електроенергії та зниження попиту на неї. В уряді кажуть, що такі проблеми виникли через аномально теплу погоду, відсутність достатньої кількості пропозицій на розвантаження на балансувальному ринку (на ньому  розраховують різницю між прогнозованим і фактичним обсягом споживання електроенергії), недостатню кількість стимулів для зменшення небалансів та відсутність ефективного ринку допоміжних послуг.

В Міненерго зазначили, що усі ці фактори спричинили надлишок електроенергії в об'єднаній енергетичній системі України в грудні 2019 року і на початку 2020 року, що сягав 39 млн кВт-год на добу.

Нагадаємо, 3 жовтня стало відомо, що Україна вперше з 2015 року відновила імпорт електрики з Росії. Російська електрика почала продаватися на українському ринку «на добу наперед». Однією з перших компаній, яка придбала російську електроенергію, стала «Дніпроазот», яка входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Загальна частка імпортної російської електрики в Україні складає менше 1%.

4 грудня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про зміни до закону про ринок електроенергії. Серед іншого у законі є норма, у якій заборонили імпорт електрики з Росії за двосторонніми договорами.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile