Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує зобов’язати встановлювати увігнуті бордюри на зупинках громадського транспорту. Це поліпшить користування транспортом маломобільними групами населення.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

«Таким чином такий громадський транспорт зможе впритул під’їжджати до посадкової платформи, не створюючи зазорів. Це буде зручно для кожного, у першу чергу, маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, батьків з маленькими дітьми у візках, людей похилого віку, вагітних жінок тощо», — повідомив Парцхаладзе.

Зазначається, що подібні бордюри проектують у Європі протягом 30 років. Вони дозволяють більш зручно користуватися громадським транспортом, адже у випадку їхнього використання зазори між бордюром та нижньою сходинкою громадського транспорту стануть мінімальними.

Фото:

Мінрегіон

«Доцільність використання таких бордюрів визначається наявністю низькопідлогового громадського транспорту на маршруті», — додав Парцхаладзе.

Зазначені зміни до державних будівельних норм наразі розробляються у Мінрегіоні. Вони набудуть чинності після затвердження та публікації.

Також у Мінрегіоні пропонували проектувати на зупинках громадського транспорту туалети та електронні табло, а для самого такого транспорту створювати окремі смуги для руху на дорогах.

Поділитись: