В уряді Словаччини заперечили заяву віцепрем'єра, який закликав будувати з РФ відносини. Кажуть, що підтримують санкції

Прем'єр—міністр Словаччини Едуард Геґер заявив, що уряд його країни не збирається виправдовувати порушення Росією міжнародного права та анексію Криму. Це сталося після того, як віцепрем’єр розкритикував санкції проти РФ і закликав будувати з нею відносини. В МЗС України тоді вимагали спростувань цих слів.

Заяву прем'єр-міністра оприлюднили на сайті уряду.

Геґер запевняє Україну, що уряд Словаччини не буде займатися жодною політичною чи економічною діяльністю, яка б «виправдовувала грубе порушення міжнародного права» РФ та розвалила б коаліцію держав, яка засуджує дії Росії.

«За часів правління Роберта Фіцо Словацька Республіка приєдналася до держав, які засудили анексію Криму та ввели санкції проти Російської Федерації. Це офіційна зовнішньополітична лінія Словацької Республіки, у якій нічого не змінилося і яка є обов’язковою для членів уряду», — йдеться в заяві.

Геґер очікує, що міністр закордонних справ Іван Корчок розв'яже ситуацію з міністром економіки Ріхардом Суліком, який нещодавно публічно розкритикував санкції проти Росії й закликав будувати з нею відносини.

Що передувало?

Віцепрем'єр, міністр економіки Словаччини Ріхард Сулік 19 січня висловив думку, що «росіяни в жодному разі не повернуть Крим», а введені санкції «завдають шкоди економіці Словаччини».

«Країни [Росія та Словаччина] мають між собою торгувати. Деякі наші словацькі експортери зазнали збитків. Санкції завдають шкоди, а росіяни в жодному разі не повернуть Крим. Потрібно дивитися вперед та будувати відносини», — сказав він.

У Міністерстві закордонних справ України назвали заяву про Крим та санкції неприйнятною і такою, що ставить під сумнів територіальну цілісність України. Відомство вимагало публічних спростувань.

Позиція Словаччини

За підсумком саміту «Кримської платформи», який відбувся у Києві 23 серпня 2021 року, Словаччина спільно з рештою учасників підписала Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах.

Також президентка Словаччини Зузана Чапутова 2 листопада 2021-го підписала з Зеленським Декларацію про визнання європейської перспективи України.