«Вперше на міжнародному рівні РФ визнано державою-окупантом»: учасники Кримської платформи схвалили спільну декларацію

Усі учасники першого саміту Кримської платформи схвалили декларацію, яка фіксує невизнання анексії півострова Російською Федерацією.
Про це розповів президент України Володимир Зеленський, передає наша кореспондентка з місця події.
«Вперше на міжнародному рівні РФ визнано державою-окупантом. І відповідно до норм міжнародного гуманітарного права вона має негайно припинити порушення прав людини в окупованому Криму, забезпечити вже зараз безперешкодний доступ до Криму для міжнародних гуманітарних та правозахисних організацій», — заявив Зеленський.
Він розповів, що схвалена декларація передбачає зокрема таке:
- невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією;
- зобов'язання розглянути додаткові дипломатичні, політичні, обмежувальні санкції щодо Росії у разі подальшої агресії;
- об'єднання зусиль усіх країн-учасниць платформи задля зміцнення безпеки, стабільності в Чорноморському регіоні.
Крім того, у кожній країни призначать відповідального високопосадовця для подальшої співпраці із новоствореним Офісом Кримської платформи.
Доповнено: Як згодом уточнив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, Офіс Кримської платформи — принципово нова організація, яка перебуватиме у структурі президента України. Керуватиме нею представник президента, а за її міжнародні зв'язки відповідатиме Міністерство закордонних справ.
Зеленський вважає, що проведення саміту Кримської платформи є історичною подією, оскільки під час нього створили міжнародну коаліцію з деокупації півострова.
Президент сказав, що ця ініціатива повернула Крим в міжнародний порядок денний, оскільки це питання, вважає Зеленський, понад 7 років на такому рівні не обговорювали. «Питання Криму не закрито», — резюмував Зеленський.
Що таке Кримська платформа?
Це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму. За задумом, платформа функціонуватиме на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.
У Росії ж, коментуючи Кримську платформу, заявляли, що вважають всі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації».
До першого саміту долучилися 46 делегацій з різних країн та представники міжнародних організацій. Зокрема, вісім країн представлені на рівні президентів. Детальніше про Кримську платформу читайте тут.
- Поділитися: