Міністерство енергетики України обрало постачальника «останньої надії» на ринку газу для населення. Цією компанією стала газопостачальна компанія Нафтогазу.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міненерго.

Обрання постачальника «останньої надії» було останньою невиконаною умовою напередодні запуску ринку газу для населення. Саме через відсутність цього постачальника запуск ринку газу перенесли з 1 липня на 1 серпня 2020 року.

За обрання постачальником дочірньої компанії Нафтогазу проголосувало 5 із 7 членів конкурсної комісії. Газопостачальна компанія Нафтогазу запропонувала постачати газ населенню на умовах постачальника «останньої надії» за 2711,86 гривні за тисячу кубометрів з ПДВ та націнкою в розмірі 0%.

«Усього на конкурс подали свої пропозиції три компанії. Після детального розгляду документів за рішенням комісії одна з компаній не була допущена до конкурсу», — повідомили у Міненерго.

«Газопостачальна компанія Нафтогазу представила свою пропозицію, яка була визнана переможною. Наразі ми чекаємо на розпорядження Кабміну, яким компанія буде визначена як постачальник останньої надії», — сказали в пресслужбі Газопостачальної компанії Нафтогазу у відповідь на запит hromadske.

Там зазначили, що наразі в Україні спрощено перехід від одного постачальника газу до іншого, а запровадження компанії-постачальника «останньої надії» має слугувати своєрідною страховкою для українських споживачів газу.

Що таке постачальник «останньої надії»?

Постачальник «останньої надії» — компанія, яка постачатиме газ тим споживачам, з якими не захоче мати справу жодна інша компанія-постачальник, зокрема через велику заборгованість. Такі постачальники — це своєрідна «страховка» для споживачів та гарантія того, що їм не відключать газ навіть у випадку, якщо попередній постачальник газу розірве з ними угоду. Угода з постачальником «останньої надії» триватиме 60 днів. За цей час споживач газу повинен буде знайти собі нового постачальника та укласти постійний договір з ним.

детальніше про те, як працюватиме ринок газу, читайте у публікації

Поділитись: