Ужгородська міська рада своїм рішенням звільнила підприємців І та ІІ груп платників, яким постановою уряду заборонено працювати у карантинні вихідні, від сплати єдиного податку, а також від сплати податку на землю та оренду комунального майна.

Про це повідомив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

«Продовжуємо системну підтримку підприємців Ужгорода, яким украй складно вести діяльність у зв’язку з карантинними обмеженнями через поширення коронавірусу», — зазначив Андріїв.

За його словами, на грудень цього року малий та середній бізнес, діяльність якого зупинена на вихідних постановою Кабміну, звільнили й від сплати земельного податку та за оренду комунального майна. Також до кінця карантину відновили дію рішення міськради про звільнення від сплати за комунальне майно для літніх терас кафе та ресторанів.

«Це питання, які у компетенції міської ради. Сподіваюся, ці рішення допоможуть нашим підприємцям «утриматися на плаву» в ці нелегкі для всього світу місяці пандемії», — зазначив мер Ужгорода.

Крім того, Андріїв повідомив, що в Ужгородській міськраді ухвалили також звернення до Кабінету міністрів, щоб розглянули можливість звільнити цю категорію підприємців від сплати єдиного соціального внеску — як за себе, так і за найманих працівників. Також просять продовжити дію постанови уряду про призначення та виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям І та ІІ групи платників єдиного податку.

«Карантин вихідного дня»

Уряд запровадив його 11 листопада. Такий карантин діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Його запровадили до кінця листопада. У ці дні можуть працювати лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.

Таке нововведення має зменшити кількість контактів і розірвати ланцюг передачі вірусу, кажуть у МОЗ. Детальніше про зміни читайте тут.

Хто проти

Раніше мери низки українських міст, зокрема Тернополя, Львова та Черкас, заявили, що у цих містах не будуть вводити якісь додаткові обмеження, попри рішення уряду про «карантин вихідного дня». Окрім них, з подібними заявами виступили очільники Одеси, Рівного, Миколаєва, Луцька, Краматорська, Дніпра, Слов’янська та Мукачева.

У Верховній Раді вже зареєстрували проєкт постанови про рекомендацію скасування рішення Кабінету міністрів про введення «карантину вихідного дня». Скасувати його вимагають і через суд. Одразу три відповідні позови надійшли до Окружного адміністративного суду Києва.

Поділитись: