Після маршу за права жінок, проведеного 8 березня в Ужгороді, на учасників акції продовжують нападати.

Після маршу за права жінок, проведеного 8 березня в Ужгороді, на учасників акції продовжують нападати. 

Про це Громадському повідомила учасниця маршу, активістка Віталіна Коваль.

Вона зазначила, що 12 березня учасники націоналістичного руху «Карпатська січ» скоїли напад на людей, які підтримували марш 8 березня: близько 30 молодих хлопців зустріли активіста, учасника маршу 8 березня Олександра Пересоляка у кафе біля відділку поліції. Сталася штовханина, під час якої чоловіки ображали присутніх у закладі людей та Олександра, каже Коваль.

За її словами, поліція, прибувши на місце події не затримувала учасників «Карпатської січі», натомість вивела звідти Олександра, таким чином «врятувавши його». Після цього Пересоляк написав вже другу заяву до поліції після маршу.

Інший учасник маршу 8 березня Іван Данацко подав прохання заборонити проведення 17 березня з'їзду прихильників «Карпатської січі», оскільки на їхніх заходах «звучатимуть нацистські заклики, використовуватиметься символіка White Pride» (біла гордість). Після цього на нього напала група молодиків. Данацка, за словами Коваль, вдарили кастетом по голові і почали бити.

Коваль повідомила також, що проведення круглого столу «Протидія злочинам на ґрунті ненависті» 13 березня планувалося раніше, до подій на марші. Проте організатором зателефонували представники поліції і рекомендували не проводити збори, оскільки «відбувається з'їзд радикалів з усієї України на марш і вони не зможуть гарантувати безпеку». Поліція заявила активістці: «Для них (радикалів, — ред.) напад на вас був би чудовим святкуванням».

Коваль зазначила, що водночас з ними зв'язалися з готелю, де мав пройти «стіл», і повідомили, що відмовляються «оскільки прорвало труби», проте попросили надіслати список запрошених учасників.
Пізніше, після отримання списку, все ж таки підтвердили версію з проривом труб і відмовили у проведенні.

Після цього відбувся ще один напад, ввечері 13 березня. Активістка зазначила, що представники «Карпатської січі» ходять по місту» і «напали на одного з ліберальних активістів, який був на марші 8 березня». Вона зазначила, що станом на вечір 13 березня, він пише заяву у відділку.

За словами Коваль, радикали закликають у соцмережах бити активістів 8 березня, яких вони вважають «ворогами нації».

8 березня під час Маршу за права жінок в Ужгороді учасниць маршу за облили червоною фарбою.  

Amnesty International закликала розслідувати напади на учасниць маршів за права жінок 8 березня.

Нагадаємо, 8 березня в Києві відбувся Марш за права жінок «Годі терпіти». Декілька сотень жінок та чоловіків вийшли проти гендерної нерівності в України. Учасниці, зокрема, виступали за ратифікацію Стамбульської конвенції.

Конвенція про запобігання насильства щодо жінок була розроблена Радою Європи та відкрита для підписання в 2011 році в Стамбулі. Документ спрямований на боротьбу з насильством щодо жінок усередині родини і ззовні.

Поділитись: