Правозахисники Amnesty International Україна закликали правоохоронців розслідувати всі повідомлення про напади на учасниць Маршів жінок, які відбулися 8 березня в Києві та інших містах.

Правозахисники Amnesty International Україна закликали правоохоронців розслідувати всі повідомлення про напади на учасниць Маршів жінок, які відбулися 8 березня в Києві та інших містах.

Про це ідеться у заяві Amnesty International Україна.

Одразу у чотирьох містах учасниці маршів стали жертвами насильницьких нападів.

«Ми надзвичайно стурбовані відкритою агресією проти учасниць публічних акцій за права жінок, а ще більше – неспроможністю поліції одразу кількох міст гарантувати безпеку та правопорядок під час мирних зібрань. Правоохоронні органи мають розслідувати всі повідомлення про напади, встановити особи правопорушників та притягти їх до відповідальності», — заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

У Києві від нападів постраждали щонайменше п’ятеро людей. Двох жінок побили та облили зеленкою. Журналісту Богдану Новаку та ще одному учаснику акції розпилили в обличчя перцевий газ. У кількох учасниць маршу силою відібрали і розтоптали плакати.

В Ужгороді учасниць маршу за права жінок облили червоною фарбою, одна з учасниць отримала хімічний опік очей.

У Львові під час маршу «Сестринство. Підтримка. Солідарність» невідомі напали на учасниць, також намагаючись облити їх фарбою. Патрульні затримали кількох нападників.

Також в Amnesty International про напади у Маріуполі.

«Незважаючи на численні перемоги феміністичного руху мільйони жінок та дівчат у світі щодня стикаються з  насильством і дискримінацією. Марші, що відбулись в Україні є одними з багатьох, які відбуваються і ці дні по всьому світу. Ми частина глобального руху за права жінок, що набирає оберти і жодні конвульсивні напади радикально налаштованих осіб не зможуть зупинити нас на шляху до створення безпечного світу взаємоповаги та рівності», — додали в Amnesty International.

Також в Amnesty закликали правоохоронців звітувати про його результати перед громадськістю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марш за права жінок: «В нас є проблема і ми не будемо заплющувати на неї очі» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile