Світ

В Японії 70 тисяч людей протестували проти американської військової бази

11 серпня, 2018 19:56
Світ/В Японії 70 тисяч людей протестували проти американської військової бази
Зберегти
Вигляд
У місті Наха на японському острові Окінава вийшли на протест близько 70 тисяч людей.

У місті Наха на японському острові Окінава вийшли на протест близько 70 тисяч людей. Вони виступили проти планів уряду перенести японську військову базу та вимагали виводу американських військових з території префектури.

Про це повідомляє інформаційне агентство Xinhua.

На острові Окінава розташована військово-повітряна база корпусу морської піхоти США під назвою «Футенма». Місцеві скаржаться на шум від військового аеродрому, а також бажають більшої безпеки в регіоні, тож вимагають усунути базу.

Утім, центральний уряд Японії вважає, що «єдиним рішенням» для цієї ситуації є перенесення бази в інший район. Лише так, на думку уряду, є можливість не підривати японсько-американський союз.

На початку багатотисячної акції присутні вшанували пам'ять колишнього очільника префектури Такесі Онага, який помер 8 серпня. Він багато років боровся за виведення військових США з префектури.

У червні 2018 американський військовий винищувач F15 розбився у водах біля південного японського острова Окінава. Пілот успішно катапультувався і вижив.

У квітні 2018 повідомлялося, що в Японії вперше з часів Другої світової з’явився підрозділ морської піхоти. Його чисельність — близько 1500 людей.

Більше про:
# Японія
# США
Пов`язані новини