В Японії створили гуму, здатну генерувати енергію від сонячного світла та вібрації
Куніо Шимада, професор гідромеханіки іенергетичної інженерії вУніверситеті Фукусіми, розробив спеціальну гуму, яка може виробляти та накопичувати електрику зсонячної такінетичної енергії.
Куніо Шимада, професор гідромеханіки та енергетичної інженерії в Університеті Фукусіми, розробив спеціальну гуму, яка може виробляти та накопичувати електрику з сонячної та кінетичної енергії.
Про це повідомляє Japantimes.
За словами дослідника, технологія придатна для створення штучної «шкіри» роботів або ударостійких сонячних батарей. Також її можна використовувати в будівництві безпілотних літальних апаратів, автомобілів і протезів.
Звичайні сонячні батареї тверді та легко руйнуються під впливом зовнішньої сили. Однак, електропровідна «сонячна» гума, може розширюватися або стискатися у відповідь на сонячне світло, удари або вібрацію й водночас виробляти енергію.
За словами Шимади, одна з проблем поширення робототехніки — це забезпечення енергії для її роботи. Зараз роботи живляться через дроти від мережі або акумуляторів. Однак, роботи зі «шкірою» з провідної гуми ймовірно не потребуватимуть зовнішньої енергії.
Раніше IBM створила менший за кришталик солі комп'ютер з підтримкою блокчейн.
- Поділитися: