Новообраний прем'єр-міністр Японії Есіхіде Суга
Фото:

Facebook/菅義偉

Парламент Японії більшістю голосів обрав нового голову правлячої Ліберально-демократичної партії 71-річного Есіхіде Сугу прем'єр-міністром країни.

Про це повідомляє Kyodo та Xinhua.

Зі свого боку Кабінет прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе, який йде з посади, в повному складі подав у відставку.

Оскільки партія Суги володіє парламентською більшістю, обрання його на пост прем'єр-міністра країни стало очікуване. Затвердження його кандидатури пройшло в середу, за Сугу проголосували 314 з 465 членів нижньої палати парламенту Японії.

Виступаючи перед депутатами, новообраний прем’єр заявив, що його безпосереднім пріоритетом буде боротьба з епідемією COVID-19. Він також обіцяв реалізувати багато програм, включаючи економічну стратегію, просувати вперед структурні реформи та обмежити бюрократію.

Суга очолюватиме уряд до чергових загальних виборів у вересні 2021 року.

Чому його попередник відступив?

66-річний прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе оголосив про свою відставку через проблеми зі здоров’ям. Уряд він очолював безперервно з 2012-го, встановивши 24 серпня цього року рекорд за тривалістю перебування на посаді.

Абе страждає від коліту — запалення слизової оболонки товстої кишки. Саме через це він подав у відставку ще у 2007 році — трохи більш як через рік після того, як уперше став прем’єр-міністром Японії.

Що відомо про Есіхіде Сугу?

Усе прем'єрство Абе він був його найближчим радником і довіреною особою та займав пост генсека уряду — але вважав за краще залишатися на другому плані.

Він виріс у селі, тільки після школи поїхав у Токіо і працював на картонному виробництві, а потім на рибному ринку. Зібравши грошей, Суга вступив до найдешевшого університету, а потім став секретарем одного з політиків.

Сам він в політику прийшов пізно — став депутатом у 47 років. Своїм девізом Суга обрав вислів: «Була б воля — буде і шлях». 

Поділитись: