«Розумна» маска, яка може перекладати слова власника
Фото:

Donut Robotics

Японська технологічна компанія Donut Robotics створила «розумну» захисну маску, щоб полегшити спілкування під час соціального дистанціонування під час пандемії.

Про це повідомляє CNN.

«Розумна» маска не захищає від коронавірусної хвороби, оскільки в ній зробили отвори для повітря. Натомість цю маску можна одягнути поверх звичайної захисної.

Маска Donut Robotics створена з пластику та силікону, а також має вбудований мікрофон. Вона підключається до смартфона за допомогою Bluetooth та працює разом зі спеціальним додатком.

Маска може записувати слова людини та показувати їх на смартфоні. Також система перекладає слова з японської на 7 мов: китайську, корейську, в'єтнамську, індонезійську, англійську, іспанську та французьку.

У червні компанія запустила збір грошей для виробництва своїх масок. За 37 хвилин вони зібрали 265 тисяч доларів. Під час другого раунду збору коштів Donut Robotics отримала понад 540 тисяч доларів.

Спершу планують випустити 5-10 тисяч масок вартістю у 40-50 доларів, у яку буде входити підписка на додаток, для японського ринку. Розширитися за кордон планують не раніше за квітень 2021 року.

Бум на розробки масок

Від початку пандемії коронавірусу науковці зі всього світу намагаються удосконалити захисні маски.

Так, вчені з Ізраїлю розробили антикоронавірусну маску з дистанційним управлінням, в якій можна їсти.

А японські розробники представили захисну маску для інструкторів з плавання. Хоча Агентство спорту країни заявило, що інфікуватися коронавірусом у воді малоймовірно.

Поділитись: