У Японії ввели тюремне покарання за образи в інтернеті: порушникам тепер може загрожувати ув’язнення до одного року

У Японії 7 липня набула чинності поправка до закону, яка посилює відповідальність за образи в інтернеті. Так у країні намагаються боротися із кібербулінгом.

Про це пише Kyodo News.

Відтепер за кіберзалякування може загрожувати ув'язнення до одного року або штраф до 300 тисяч єн (2 200 доларів США).

Раніше за образи в інтернеті була передбачена відповідальність — тримання під вартою до 30 днів або штраф до 10 тисяч єн (менше, ніж 74 долари). Також поправки збільшили термін давності злочину з одного року до трьох.

Заходи щодо посилення відповідальності стали популярні після того, як 22-річна учасниця популярного реаліті-шоу Netflix «Будинок з терасою» Хана Кімура вчинила самогубство через знущання в інтернеті.

Кожного з двох чоловіків, яких визнанні винними, оштрафували на 9 тисяч єн (66 доларів). Однак у суспільстві виникли занепокоєння, що покарання було надто легкими. Відтак це призвело до законодавчих змін.

Критики цієї поправки стверджували, що таке посилення відповідальності може придушити можливість законної критики політиків і державних службовців.

Так, парламент Японії узгодив додаткове положення, аби запобігти зловживанням. Воно передбачає, що протягом трьох років після ухвалення закону його будуть перевіряти щодо впливу на свободу слова. Якщо такі факти будуть доведені, то закон переглянуть.