ENRU

В ЄС визнають результати референдуму у Туреччині і продовжують асоціацію

Лідери країн-членів Євросоюзу згодні з результатами референдуму у Туреччині та продовжуватимуть процес асоціації країни з ЄС.

Про це заявила Верховна представниця Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні, передає Deutsche Welle.

«Вони (турки) повинні визначитись, чи проявляти своє бажання продовжувати бути країною-кандидатом (на вступ до ЄС), продовжувати бути зацікавленими або незацікавленими у тому, щоб приєднатись до нашої сім'ї», — сказала вона.

Також глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу наголосив, що Анкара продовжуватиме переговори з Брюсселем щодо членства в ЄС.

Проте канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала країни ЄС до «поміркованості» та «прямоти» у відносинах з Туреччиною.

Раніше повідомлялось, що 29 квітня у Туреччині заблокували Вікіпедію.

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум щодо посилення влади президента Ердогана. Більшість громадян підтримали зміни до конституції.

Пізніше турецька Демократична партія народів заявила, що вона оскаржуватиме результати референдуму.

20 квітня у Туреччині затримали організаторів протестів проти результатів референдуму. 

Що означають зміни до турецької конституції читайте у публікації Громадського: Референдум у Туреччині: план «суперпрезидентської» країни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram