В Європейському Союзі обурені застосуванням смертної кари проти засудженого за вбивство двох дівчат громадянина Білорусі. Там нагадали, що смертна кара «порушує невід'ємне право на життя» і є «найжорстокішим» покаранням.

Про це йдеться в заяві прессекретаря Європейської служби зовнішніх справ.

«Смертна кара порушує невід’ємне право на життя, закріплене в Загальній декларації прав людини, і є найбільш жорстоким, нелюдським і принижуючим гідність покаранням. Смертна кара також не може служити стримуючим фактором для злочинності», — йдеться в заяві.

В ЄС нагадали владі Білорусі про своє «рішуче неприйняття смертної кари за будь-яких обставин».

17 грудня 2019 року у Білорусі стратили Олександра Осиповича. Його засудили до такого покарання за вбивство жінок: 26-річної Христини Крушкіної та 27-річної Олесі Климової. Одну дівчину знайшли зарізаною з 16 ножовими пораненнями, другу — вбиту молотком. Експерти нарахували 77 ударів. За версією слідства, злочин скоїв Осипович в липні 2018 року у квартирі своєї матері.

Після оголошення вироку Осипович подав апеляцію до Верховного суду Білорусі, але вирок першої інстанції залишили без змін. Також засуджений написав прохання на адресу президента Білорусі Олександра Лукашенка, але його залишили без задоволення.

На сьогодні Білорусь є єдиною країною в Європі, де не діє мораторій на смертну кару. Питання про скасування виняткової міри покарання виносилося на референдум у 1996 році, тоді більшість громадян країни (80,5%), які брали участь в голосуванні, висловилася за збереження смертної кари.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile