Європарламент ухвалив нові правила міжнародних переказів валют, зобов’язавши європейські банки встановлювати однаковий розмір комісії для переказів у євро та в інших валютах.

Відповідні правила діятимуть як на території єврозони, так і на території інших країн-членів ЄС.

Відповідне рішення підтримало 532 євродепутата.

Зазначається, що нові правила мають захистити споживачів від довільних зборів банків за конвертацію валют, адже відтепер комісія у євро та у будь-якій іншій валюті буде однаковою. При цьому, роблячи міжнародний переказ європейський споживач отримає повідомлення, у якому буде міститися інформація про комісію у євро та у валюті його рахунку. Такі послуги зі сповіщення мають бути безкоштовними.

Крім цього, банки зобов’яжуть розкривати розміри комісії та суму конвертованого у іншу валюту переказу ще до того, як такий переказ буде зроблено.

«150 мільйонів людей та 6 мільйонів компаній, які живуть поза єврозоною платять набагато вищу комісію за перекази євро, ніж їхні колеги у єврозоні. Такого більше не буд і всі європейці будуть платити значно меншу комісію, що дозволить їм зберегти понад 1 мільярд євро щороку», — йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що протягом 2018 року українські заробітчани переказали на батьківщину близько 11 мільярдів доларів.

Також у Нацбанку повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

Поділитись: