ВАКС відправив під варту ексдиректора з правових питань ДП «Антонов». Він може вийти під заставу
Вищий антикорупційний суд відправив під варту з альтернативою внесення 6,71 млн грн застави колишнього директора з правових питань ДП «Антонов».
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Колишнього посадовця ДП «Антонов» підозрюють у розтраті понад 18 млн грн коштів державного підприємства та складання завідомо неправдивих офіційних документів. Окрім нього, підозру отримав директор адвокатського об’єднання.
У разі внесення застави на експосадовця буде покладено такі обов’язки:
- прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора чи суду;
- повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- утримуватися від спілкування з іншою підозрюваною у справі та свідками;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.
Що це за справа?
За даними слідства, у липні 2018 року адвокатське об’єднання у межах договору про надання юридичних послуг зобов’язалося надати послуги ДП «Антонов» зі стягнення заборгованості з АТ «Брокбізнесбанк» за депозитним договором, загальний обсяг якої складав понад 347 млн грн.
У грудні 2018 року до ДП «Антонов» від АТ «Брокбізнесбанк» як часткове стягнення заборгованості передано нежитлову будівлю в Києві вартістю понад 120 млн грн.
За договором, винагорода адвокатів за надані послуги мала становити 5% від вартості вказаного переданого, проте не реалізованого майна. Проте директор із правових питань ДП «Антонов» у змові та за пособництва директора адвокатського об’єднання погодив оплату в майже 10%. За даними слідства, це був безпідставно завищений розмір оплати, а переплата склала близько 7 млн грн.
У травні 2021-го нежитлову будівлю передали до сфери управління однієї з держустанов за ринковою вартістю понад 212 млн грн. Натомість на вказану суму були списані боргові зобов’язання ДП «Антонов» перед державою. Після цього директор з правових питань ДП «Антонов», за даними слідства, безпідставно прийняв виконання юридичних послуг та дозволив додатково перерахувати кошти юрфірмі нібито за виконання договору. За даними слідства, ці дії призвели до повторної розтрати на понад 11 млн грн.
Водночас, вказує САП, адвокатське об’єднання не мало жодного стосунку до передання будівлі від ДП «Антонов» до іншої держустанови та списання боргових зобов’язань ДП «Антонов» перед державою, а вказане питання взагалі не охоплювалося договором про надання юридичних послуг.
Дії колишнього посадовця ДП «Антонов» кваліфікували за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, а директору адвокатського об’єднання також закидають пособництво. Санкції цих статей передбачають до 12 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років та з конфіскацією майна.
- Поділитися: