Технології

Україна сплатить по $3,5 млн за кожен тепловоз General Electric

5 березня, 2018 16:13
Технології/Україна сплатить по $3,5 млн за кожен тепловоз General Electric
Зберегти
Вигляд
Вартість одного американського тепловоза General Electric складає 4,68 мільйона доларів США.Такий висновок можна зробити з документів, які опублікував в системі публічних закупівель ПроЗорро державний Укрексімбанк.

Вартість одного американського тепловоза General Electric складає 4,68 мільйона доларів США. Водночас Укрзалізниця купуватиме американські тепловози по 3,5 мільйона доларів США за кожний.

У документах, які опублікував в системі публічних закупівель ПроЗорро державний Укрексімбанк ідеться про те, що за 30 локомотивів буде сплачено 140,40 мільйонів доларів США. Тобто один окремий тепловоз коштує $4,68 млн.  

«Понад 28 млн доларів США від цієї суми повернуться в бюджет України як ПДВ та понад 11 млн доларів США залишаться в Україні за рахунок локалізації виробництва в країні», — зазначили в УЗ.

Нагадаємо, 23 лютого Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

Наприкінці 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартує на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані вже цієї осені. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

Пов`язані новини