Ціна оренди на земельні ділянки, які виставляли через електронні аукціони у Системі електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) зростала на 180% тобто у 2,8 раза у ході торгів.

Так, у СЕТАМ провели аукціони з оренди 500 сільськогосподарських ділянок. Стартова ціна продажу прав оренди складала 14,5 мільйона гривень, а вартість продажу склала 40,68 мільйона гривень.

«Високий ступінь зручності, широке коло учасників та зручність стимулюють велику увагу до наших аукціонів. А потужна конкуренція серед претендентів стимулює зростання ціни. Завдяки цьому громади отримали додатково 26,1 млн грн», — повідомив генеральний директор СЕТАМ Віктор Вишньов.

На аукціонах виставляли земельні ділянки, які належать місцевим органам влади, а кошти, отримані від аукціонів, надходили до місцевих бюджетів.

Зазначимо, що наразі в Україні діє заборона (мораторій) на продаж та відчуження сільськогосподарських земель. Власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися ними, тому єдиним способом передачі землі для користування іншим особам є укладання договору оренди.

Водночас, в Україні відсутня інфраструктура для запровадження ринку купівлі та продажу сільськогосподарської землі, що є формальною причиною для продовження мораторію.

20 грудня парламент продовжив мораторій на продаж землі до 2020 року.

Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чия земля?»: яким буде земельний ринок без мораторію

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільгосппризначення ще на рік.

Також у Світовому банку наполягали, що скасування мораторію на продаж землі залишається однією з ключових вимог міжнародних кредиторів та інвесторів.

Поділитись: