Ватикан закликав президента США Дональда Трампа дослухатись до «інакодумців» і змінити свою позицію щодо кліматичних змін, через яку Китай може вийти на перше місце у захисті довкілля.

Ватикан закликав президента США Дональда Трампа дослухатись до «інакодумців» і змінити свою позицію щодо кліматичних змін, через яку Китай може вийти на перше місце у захисті довкілля. Про це повідомляє Reuters.

Папа Римський Франциск зробив захист довкілля ключовим пунктом своєї програми, керуючись суто науковими аргументами про глобальне потепління, до якого призводить дії людства.

«Це для нас виклик», — зазначив кардинал Пітер Турксон, назначений Папою керівником з питань довкілля, імміграції та розвитку, коли спитав про указ Трампа, що скасовує закони Обами у сфері боротьби з кліматичними змінами.

«На щастя, у США є багато інакодумців, людей, які виступають проти позицій Трампа. Для нас це знак, що крок за кроком, інші позиції та політичні думки винирнуть, і ми сподіваємось, що Трам сам змінить деякі свої рішення», — сказав Турксон, чиїми зусиллями була прийнята папська енцикліка щодо захисту навколишнього середовища.

Папа і Ватикан, який має дипломатичні зв’язки із більш ніж 180 країнами і який є має статус постійного наглядача в ООН, надали значної підтримки міжнародній Паризькій угоді 2015 року із приборкання зростання рівня глобальної температури.

«Ми, як церква, повні надії на те, що позиція Трампа зміниться. В той час, як Трамп рухається у протилежному напрямку, з’являється інша світова сила — Китай, який показує інші знаки, і якщо Америка створює вакуум, Китай його заповнить», — додав клірик.

За його словами, Ватикан сподівається, що позиції Китаю, який серйозно вкладається у експорт засобів для чистої енергетики, такі як сонячні панелі та вітрові турбіни, «спровокують переглянути позиції деяких країн, в даному випадку — США».

Турксон підкреслив, що Ватикан також збентежений американським бюджетом, який має більше видатків на військо, аніж на захист довкілля, дипломатію та допомогу зарубіжним країнам.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп підписав указ, який скасовує кілька рішень адміністрації екс-президента Барака Обами про боротьбу з глобальним потеплінням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Проект держбюджету від Трампа: менше освіти, чистої води і грантів, більше оборони»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile