Важливо не тільки засудити ситуацію зі встановленням «антиугорських» бордів на Закарпатті, а й з’ясувати, хто за цим стоїть.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Ще тільки-но сказав про очікувані провокації на Закарпатті, як майже одразу там таємничо з’явилися білборди із засудженням начебто угорського сепаратизму», — додав він.

Раніше у кількох районах Закарпатської області розклеїли борди з антиугорськими написами. Влада Закарпаття заявила, що вважає це провокацією з боку Росії.

За словами очільника області Геннадія Москаля, на бордах написали «Зупинимо сепаратистів». і розмістили фото діячів політичної партії Товариство угорської культури Закарпаття.

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Пізніше ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Поділитись: