Фігурант справи «діамантових прокурорів», екс-заступника прокурора Київської області Олександр Корнієць заявив, що вбитий власник ювелірного заводу Сергій Кисельов не був свідком у справі.

«Він жодного разу не проходив як свідок або будь-яка інша особи у справі 1288, яка слухається в Голосіївському райсуді. Він звернувся з заявою щодо повернення вилучених у нього у 2010-му році напівдорогоцінних і дорогоцінних каменів у кількості декількасот кілограмів. Це було його звернення, в якому Генеральна прокуратура йому відмовила, а потім Печерський суд зобов’язав внести до ЄРДР, що і було зроблено. Після цього у цій справі ні мене, ні інших осіб, які в обвинуваченні у «діамантовій справі» не викликали, ніякі слідчих дій не робили», — заявив Корнієць в ефірі телеканалу «112 Україна».

Він стверджує, що не знав Кисельова і в них немає спільного кола знайомих.

Як повідомлялося, 5 березня у Києві вбили власника ювелірного заводу Сергія Кисельова, який, за словами екс-заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе, був головним свідком у справі «діамантових прокурорів».

На слова журналіста про те, що всі бачити фото з грошима, які вилучили під час обшуків, Корнієць відповів: «Хочу повідомити, що це було сфабриковано, оскільки фото були викладені об 11-й годині, в неділю, 5 липня. А обшук у мене був закінчений тільки о 18-й годині в цей же день».

На слова журналіста про те, що всі бачити фото з грошима, які вилулили під час обшуків, Конієць відповів: «Хочу повідомити, що це було сфабриковано, оскільки фото були викладені об 11-й годині, в неділю, 5 липня. А обшук у мене був закінчений тільки о 18-й годині в цей же день». 

Він стверджує, що гроші на фото «були вилучені у бізнесмена і розкладені на підлозі, щоб надати яскравої картинки для супроводження справи».

«У мене було вилучено менше 5 тисяч доларів. Щодо діамантів: так, справді, вони коштують 701 долар США. Жодного стосунку до Кисельова чи будь-яких інших осіб вони не мають. Ці різнокольорові дрібні діаманти були придбані в ломбарді як неліквід, який залишається після перетворення ювелірних виробів на лом. Вони були придбані у 2012-му році», — додав екс-заступника прокурора Київської області.

Нагадаємо, у 2015 році двом високопосадовцям прокуратури — Володимирові Шапакіну й Олексанадрові Корнійцю — оголосили підозру в хабарництві. Під час обшуків у них вдома та в кабінетах знайшли чималі суми у валюті, а в Олександра Корнійця ще й діаманти. Через це прокурори отримали прізвиська «діамантові».

Обшук у підозрюваних в Генпрокуратурі. 2015 рік
Фото:

СБУ

Пізніше звільнений заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе заявив, що справу «діамантових прокурорів» можуть розвалити в суді. За його словами, у справі чинять тиск і на журналістів.

Також Сакварелідзе заявляв, що у ГПУ звільняють усіх слідчих у справі «діамантових прокурорів». Ще будучи на посаді Сакварелідзе заявляв, що тодішній генпрокурор Віктор Шокін тисне на нього через цю справу.

Крім того, екс-заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що слідчі та прокурори у справі «діамантових прокурорів» піддані інформаційним атакам.

Через справу «діамантових прокурорів» у листопаді 2015-го звільнився перший заступник голови СБУ Віктор Трепак.

Поділитись: