Хачалу Хундеса, 34-річний співак із Ефіопії, якого вбили 29 червня. Ця подія призвела до протестів в Ефіопії, внаслідок яких, за офіційними даними, загинули щонайменше 166 людей
Фото:

AJ+/Twitter

В Ефіопії тиждень тривають протести, спричинені вбивством співака Хачала Хундеси. За офіційними даними, внаслідок заворушень загинули щонайменше 166 людей, а ще 167 зазнали серйозних поранень.

Про це повідомляє BBC.

34-річного Хачала Хундеси вбили 29 червня. Наразі невідомо ані імені вбивці, ані його мотивів. Напередодні смерті Хачалу говорив про погрози вбивства на свою адресу.

Хундесу називають своїм героєм оромо — найбільша етнічна група Ефіопії: у піснях співака йшлося про права оромо. Вони стали гімном протестів 2018 року, внаслідок яких було повалено владу колишнього прем’єр-міністра.

Протести внаслідок смерті Хундеси розпочалися в Оромії — одного з дев’яти регіонів Ефіопії, пізніше поширившись на решту країни. У них, як повідомила поліція Ефіопії, загинули щонайменше 166 людей: 145 цивільних та 11 поліцейських в Оромії та ще десять людей — у столиці Аддис-Абебі.

Крім того, поліція повідомила про 167 поранених і 1084 арештованих. За їхніми словами, станом на зараз протести «повністю припинилися».

Оромо, попри свою чисельну перевагу в країні (вони складають 34,5% населення Ефіопії), тривалий час заявляли, що їхні права утискають. У 2016 році почалися протести, які призвели до зміни керівництва країни двома роками по тому. Новим прем’єром став Абій Ахмед — перший представник оромо на цій посаді та лавреат Нобелівської премії миру 2019 року.

Поділитись: