Верховний суд провів перше підготовче засідання щодо касацій засудженого Олексія Пукача, Київ, 5 грудня 2019 року
Фото:

Вікторія Рощина/ hromadske

Верховний суд провів перше підготовче засідання щодо розгляду касаційних скарг захисту Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році.

Про це передає кореспондентка hromadske.

У засіданні суд розглянув три процедурні питання: 

  • клопотання захисту Пукача про недопущення до процесу представниць потерпілої Мирослави Гонгадзе;
  • відвід колегії суддів;
  • додання до матеріалів справи касаційної скарги третього захисника Пукача, яка була подана у серпні 2019 року (яка була подана з порушенням часу подання).

Суд відмовив у задоволенні усіх трьох пунктів та оголосив перерву у слуханні до 15:00 19 березня 2020 року.

Сам засуджений у коментарі hromadske заявив, що очікує «справедливого рішення» і що справа політично сфабрикована.

Нагадаємо, у лютому та березні 2016, після того, як апеляційний суд залишив вирок першої інстанції у силі, колишній генерал-лейтенант міліції Олексій Пукач, якого засудили за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, подав касацію з вимогою скоротити йому термін ув’язнення з довічного до 15 років.

У прокуратурі зазначили, що касацію не розглядали, бо тривало розсекречення матеріалів, відбувалася реформа судової системи, ВССУ трансформувався у ВС, тривалий час передавались матеріали до ВС, надавався значний час для вивчення справи колишнім захисникам, інтервали між засіданнями у більшості випадків 1 місяць, інколи 2-3 через відпустки, зриви засідань через поведінку потерпілого тощо.

Влітку 2019-го касаційну скаргу подав третій адвокат Пукача, але її на засіданні 5 грудня відхилили через сплив строків. Таким чином, суд розглядатиме дві касаційні скарги Пукача, які у 2016 році подали два його адвоката.

Гонгадзе, який викривав владу при президенті Леоніді Кучмі, зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того року в лісі під Таращею Київської області виявили обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. Убитого журналіста поховали 22 березня 2016 року в Києві. 

У 2008 році Валерій Костенко та Олександр Попович були засуджені за вбивство Гонгадзе до 12 років позбавлення волі, Микола Протасов — до 13. Останній помер у Менській колонії у квітні 2015 року. 

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Гонгадзе. Апеляційний суд залишив у силі вирок. 10 січня 2018 засудженому за вбивство Гонгадзе Пукачу переглянули термін за «законом Савченко».

Поділитись: