Вбивство пригожина організував соратник президента рф патрушев — WSJ

Соратник президента росії володимира путіна микола патрушев
Соратник президента росії володимира путіна микола патрушевWikimedia Commons

Вбивство власника приватної військової компанії «Вагнер» євгена пригожина організував соратник президента росії володимира путіна микола патрушев.

Про це йдеться у матеріалі Wall Street Journal, журналісти якого посилаються на представників західної розвідки та колишнього офіцера російської розвідки.

Видання пише, що патрушев давно попереджав путіна, що залежність москви від «Вагнера» в Україні надає пригожину занадто великого політичного та військового впливу, який дедалі більше загрожує кремлю.

Коли наприкінці червня це переросло у відвертий заколот проти російського військового командування, патрушев втрутився. Саме тоді він і побачив можливість назавжди «усунути» пригожина.

На початку серпня патрушев у своєму кабінеті в центрі Москви дав наказ своєму помічнику розпочати підготовку до операції з ліквідації пригожина. Пізніше путіну показали плани, і він не заперечував.

Кілька тижнів потому, після турне Африкою, пригожин чекав у московському аеропорту, поки інспектори з безпеки проводили перевірку літака. За словами представників розвідки, саме під час цієї затримки під крило заклали невелику бомбу.

Літак вилетів після 17:00 і досяг висоти приблизно у 6 кілометрів. Трохи більш як через пів години літак втратив керування й упав біля села Куженкіно. На відео очевидців видно, що після вибуху з неба впав літак із відірваним крилом.

Через кілька днів російські ЗМІ повідомили, що тести ДНК підтвердили смерть пригожина внаслідок аварії. Разом з ним загинули ще дев'ять людей, зокрема командир «Вагнера» ​​Дмитро Уткін, ще один соратник цієї ПВК, двоє пілотів і 39-річна бортпровідниця.

Хто такий цей патрушев?

Це 72-річний російський державний діяч, керівний працівник органів державної безпеки. Секретар Ради безпеки рф із 12 травня 2008 року, генерал армії. Активно підтримує агресивну імперську політику росії та є соратником і «правою рукою» володимира путіна.

Колишні колеги патрушева описують його як «тверезого бюрократа, який, як і путін, нехтує ЗМІ, покладаючись на щоденні відомості про світ від російських спецслужб». Як і путін, він приєднався до розвідувальних служб у 1970-х роках і залишався на службі до розпаду Радянського Союзу.

Як пише WSJ, роль патрушева у деяких «темних сторінках» президентства путіна підкреслює часто смертельні наслідки для кожного, хто вступає в суперечку з кремлем.