Печерський суд Києва обирає запобіжний захід фігурантам справи вбивства «Сармата». Зліва направо: Денис Зеленкін, Сергій Смірнов, Микола Ломака (не видно його), Артем Матюшин, Віктор Власюк, Максим Владимиренков, квітень 2019 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Бердянський міськрайонний суд наприкінці грудня продовжив запобіжні заходи фігурантам справи вбивства ветерана АТО Віталія Олешка на позивний «Сармат» у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту відповідно до 21 та 23 лютого 2020 року включно.

Про це йдеться в ухвалі суду. 

Прокуратура наголошувала на ризиках втечі обвинувачених, тиску на свідків, переховуванні від слідства, знищенні речових доказів. Сторона обвинувачення зазначила, що не всі свідки допитані судом та не всі ймовірні співучасники встановлені слідством. 

У суді було досліджено 1/3 доказів, наданих стороною обвинувачення, повідомив прокурор Ігор Власов у коментарі побратимам Віталія Олешка.

«Були досліджені висновки експерта, висновки експертиз, пов’язані з вилученими в ході обшуків у обвинувачених предметами, зокрема бойові припаси, вогнепальна зброя, холодна зброя, наркотичні речовини», — розповів прокурор.

Обшуки проводили у Дніпрі, де мешкають обвинувачені. На думку прокурора, це доводить причетність вказаних осіб до організованої банди, а також їхню суспільну небезпеку.

Захист обвинувачених, зі свого боку, заперечував у задоволенні клопотання, наголошуючи на тому, що ризики необґрунтовані та не доведені прокурорами. Дехто із адвокатів просив перевезти підзахисного в «Запорізькій слідчий ізолятор».

Обвинувачені підтримали своїх захисників, наголошуючи, що прокурором не надано доказів їх причетності до інкримінованих їм злочинів, а також наголосили на можливості застосування до них альтернативного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Серед обвинувачених в організації та вчиненні вбивства Віталія Олешка семеро осіб: Михайло Сігіда, Євген Бродський, Віктор Власюк — ймовірні організатори злочину; Артем Матюшин, Володимир Обухов, Микола Ломака, Максим Владимиринков — ймовірні виконавці. 

Навесні 2019 року справу вбивства Віталія Олешка «Сармата» об'єднали ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, який стався 4 липня 2018 року. У ній фігурують четверо осіб з так званої групи Віктора Власюка — ймовірного організатора вбивства «Сармата»: Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, Руслан Кузнєцов, Сергій Смірнов. Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані між собою. Усі окрім Євгена Бродського наразі перебувають під вартою, останній — під домашнім арештом. 

28 липня минулого року справу передали до суду. 

Учасника бойових дій на сході України Віталія Олешка на позивний «Сармат» вбили двома пострілами у спину та голову удень 31 липня 2018 року біля власного готелю у Бердянську, де він мешкав зі своєю родиною. Підозрюваних виконавців злочину затримали того ж дня (Артем Матюшин, Микола Ломака, Олександр Обухов, Максим Владимеренков). Наприкінці серпня Артем Матюшин два викривальні свідчення на ймовірного організатора вбивства Михайла Сігіду. 

У вересні поліція затримала підозрюваного в організації вбивства Віталія Олешка Михайла Сігіду. 16 грудня 2018 року поліція затримала ймовірного організатора вбивства «Сармата». Ним виявився 34-річний бізнесмен з Дніпра Євген Бродський. 8 лютого у Львові поліція затримала ще одного фігуранта справи «Сармата» Віктора Власюка, який, за даними слідства, є лідером злочинного угруповання з Дніпра, колишній «торнадівець». Наразі він вже відбуває покарання за стрілянину у травні 2013-го, наприкінці березня йому оголосили підозру у справі «Сармата».

Замовника вбивства досі не встановили, досудове слідство триває. Нині колишній начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін у липні минулого року заявляв, що замовників вбивства може бути двоє. Того ж місяця поліція викликала на допит двох народних депутатів: Олександра Пономарьова та Сергія Валентирова. Останній мав тісні відносини з обвинуваченим Михайлом Сігідою та конфлікт з Олешком. Останній звинувачував депутата у роботі на іншого — Олександра Пономарьова, пов’язана з яким компанія «Агрінол», на переконання «Сармата», співпрацювала з Росією. Саме цих двох депутатів рідні та побратими «Сармата» вважають замовниками вбивства.

Поділитись: