Ймовірний організатор вбивства Віталія Олешка Михайло Сігіда
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

Печерський суд переніс на 10 квітня розгляд клопотання про продовження запобіжного заходу тримання під вартою Михайлу Сігіді — ймовірному організатору вбивства Віталія Олешка «Сармата».

Так суд задовольнив прохання сторони захисту, передає кореспондентка Громадського із зали суду.

Адвокати заявили, що слідчий повідомив про засідання за 30 хвилин до початку й інші два адвокати не змогли приїхати. Прокурор не заперечував щодо перенесення засідання.

Сам підозрюваний Сігіда підтримав захисників, а також заборонив себе знімати журналістам.

Нагадаємо, Михайла Сігіду затримали на початку вересня. За даними слідства, саме він організовував та координував дії ймовірних виконавців злочину, надавав їм зброю, гроші та автомобіль, на якому підозрювані у вбивстві приїхали вбивати Віталія Олешка. Михайло Сігіда має бізнес у Бердянську, зокрема очолює клуб «Мохіто» у якому, за інформацією побратимів Олешка, дуже часто помічали самого Сігіду у компанії народного депутата України Сергія Валентирова, з яким у «Сармата» був конфлікт. Віталій звинувачував Валентирова у роботі на іншого народного депутата Олександра Пономарьова, йому «Сармат» закидав роботу пов'язаної з ним компанії «Агрінол» на Росію.

Після затримання Сігіди у ЗМІ з'явилося відео, на якому підозрюваний Сігіда у компанії Сергія Валентирова та двох помічників Олександра Пономарьова (Максима Кривуня та Миколи Рудницького).

Втім обидва депутати у коментарі Громадському заявили, що не мали близьких стосунків із Сігідою, не розуміють чому його затримали.

16 грудня 2018 року поліція затримала ймовірного замовника вбивства «Сармата». Ним виявився 34-річний бізнесмен із Дніпра Євген Бродський. Євген Бродський, за даними слідства, є підозрюваним організатором вбивства, який фінансував злочин. Зокрема в розмовах інших фігурантів злочину мова йде про 1000$. Сам Бродський свою провину заперечує.

8 лютого у Львові поліція затримала сьомого фігуранта вбивства«Сармата» Віктора Власюка. Наразі він відбуває покарання за стрілянину.

Наразі справа вбивства Сармата об'єднана ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, що мав місце 4 липня 2018 року. У ній підозрюваними проходять четверо осіб так званої групи Власюка: Мовчан, Зеленкін, Кузнєцов, Смірнов.

Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ким був та за що боровся Віталій Олешко «Сармат»

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ, а відтак потрапив у полон до самопроголошеної «ДНР».

Поділитись: