В Україні приблизно 6,4 млн людей щороку не отримують допомогу у сфері психічних розладів, якої потребують. Через те, що ці люди не роблять свого внеску до економіки, країна щороку втрачає 1,4 млрд грн.

Про це заявив Гайко Кьониґштайн, керівник проєкту «Психічне здоровʼя для України» під час підписання меморандуму між Луганською ОДА та GFA Consulting Group GmbH про співпрацю з україно-швейцарським проектом «Психічне здоров’я для України»..

«Це дані, розраховані нами перед тим, як реалізовувати проєкт. Ми залучили закордонних фахівців з економіки охорони здоровʼя і вони, в співпраці з нашою Держслужбою статистики, з МОЗом, розрахували ці втрати на основі даних по статистиці, по епідеміології, по захворюваності, по рівню зарплат в Україні», — розповів у коментарі hromadske координатор з розвитку послуг психічного здоровʼя громадах проєкту «Психічне здоровʼя для України» Віталій Климчук.

За його словами, розрахунки враховують лише найпоширеніші розлади, такі як депресія та тривожні розлади, а також найважчі прояви — шизофренія та психотичні розлади. Крім того, не враховувались такі стани, як емоційне вигорання, проблеми в сімʼї чи на роботі, які не є розладами, але також ведуть до меншої продуктивності праці.

«Якби ми це все теж враховували, то кінцева цифра була б більшою у два-три рази», — вважає Климчук.

Також він розповів, що меморандум, укладений з Луганською ОДА, є першим в Україні, і він спрямований на навчання лікарів та допомогу громадам у розбудові підтримки психічного здоровʼя. Проєкт розрахований на 4 роки, уряд Швейцарії виділив на його реалізацію 3 млн швейцарських франків (майже 85 млн грн).

Поділитись: