Результати дослідження, яким підтвержено, що тварини можуть передчувати землетруси
Фото:

Wiley Online Library

Десять європейських вчених спільно провели дослідження, яким довели, що тварини справді можуть передчувати землетруси. До цього часу це було науково не підтверджено.

Дослідження опубліковане на сайті Wiley Online Library.

Так, науковці звертали увагу на кілька факторів: тварини повинні були відчути, що землетрус скоро почнеться, змінити свою поведінку і постійно реагувати певним чином. У багатьох попередніх дослідженнях ці умови не враховувалися.

Вчені забезпечили датчиками шість корів, п'ять овець і дві собаки — вважається, що ці види тварин чутливі до землетрусів. Всі піддослідні жили на фермі в Італії — за кілька років там сталося понад 18 тисяч поштовхів з магнітудою до 6,6 за шкалою Ріхтера.

Дослідники порівняли дані про поведінку тварин з сейсмічною активністю й виявили, що всі вони відчували наближення землетрусу. Чим ближче тварина до епіцентру, тим раніше вона починала реагувати на поштовхи — іноді реакція починалася за 20 годин.

Однак вчені наразі не можуть пояснити, що саме змушує тварин так реагувати на землетруси, тому цим займуться надалі. Можливо, це допоможе людям створити систему короткострокового прогнозування землетрусів.

Поділитись: