Вчені з Національного інституту здоров'я в американському штаті Меріленд з'ясували, що окситоцин, який називають «гормоном любові», може стати ефективним засобом при боротьбі з алкоголізмом. Відповідне дослідження оприлюднене у журналі PLOS Biology.

Вчені проводили дослідження на пацюках з алкогольною залежністю. Тварин розділили на дві групи: одним давали дози окситоцину через ніс (інтраназально), а іншим — через черевну порожнину.

Гормон впливав на рецептори ГАМК — головний гальмівний нейромедіатор в мозку. Завдяки цьому, бажання споживати алкоголь у щурів знижувалось у декілька разів.

Обидва способи подачі окситоцину були однаково ефективні, але введення гормону через черевну порожнину знижувало активність тварин. З тими пацюками, яким гормон давали через ніс, цього не відбувалося

«Цей експеримент стане початком нового, фармакологічного підходу до позбавлення від алкоголізму», — відзначають учені.

Науковці мають намір створити назальний спрей для залежних людей — препарат в такій формі вже схвалили для лікування депресії.

Раніше дослідники підрахували, що громадяни США витрачають понад 48 мільярдів доларів на рік на покупки в стані алкогольного сп'яніння.

Поділитись: