ENRU

Вчені пропонують мільйон доларів за розв'язок старовинної шахової задачі

Вчені з британського Сент-Ендрюського університету запропонували мільйон доларів за вирішення старовинної шахової задачі під назвою «Завдання про вісім ферзів».

Задачу сформулювали в середині XIX сторіччя, йдеться на сайті університету.

Суть загадки полягає у необхідності розставити вісім ферзів таким чином, щоб жоден з них не потрапляв під удар іншого. Це складно, адже ця фігура б'є всі клітини, розташовані по вертикалях, горизонталях і обох діагоналях.

Зазначається, що задача досить нестандартна для шахів, бо для вирішення щодо стандартної дошки в 64 клітини було знайдено ще у 1850 році (над ним працював також і видатний математик Карл Гаус).

Наразі відомо 12 унікальних рішень.

Зі збільшенням розмірів поля і кількості фігур завдання ускладнюється.

Вчені виявили, що при збільшенні розміру дошки до 1000 на 1000 клітин, — комп'ютерні програми, які намагаються вирішити завдання, починають зависати.

Професор Ян Гент вважає, що той, хто створить алгоритм швидкого вирішення «Задачі про вісім ферзів», зможе адаптувати свою програму для багатьох інших проблем, включаючи дешифрування кодів в інтернеті.

Нагадаємо також, що у німецькому Дрездені українські шахісти посіли дві найвищі позиції на турнірі «FIDE-Open Dresden 2017».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram