Броколі Романеско
Фото:

LSST CAMERA TEAM/SLAC/VRO

Вчені з Обсерваторії імені Віри Рубін разом із Національною прискорювальною лабораторією США SLAC працюють над гігантською камерою телескопа, яка буде детально фотографувати небо. Щоб протестувати камеру, науковці вирішили сфотографувати броколі Романеско та ще декілька предметів. Дивіться, що з цього вийшло.

Про це повідомляє пресслужба Обсерваторії імені Віри Рубін та SLAC.

Камера має роздільну здатність 3,2 мільярда пікселів, що дозволяє їй створювати надзвичайно чіткі зображення. Вона складається зі 189 окремих датчиків чи пристроїв із зарядкою, які закріпили так, щоб вони всі працювали в унісон.

Знімки, зроблені цією камерою, настільки великі, що їх доведеться показувати на 378 телевізорах ультрависокої чіткості 4К, щоб проглянути їх у повному розмірі. Крім того, камера здатна захопити за раз частину неба, що дорівнює приблизно 40 повним місяцям, і робити знімки кожні 15 секунд. Це дозволить детально вивчити позиції мільярдів зірок і галактик та інших космічних об'єктів.

«Ми отримаємо дуже детальні зображення всього неба. Але що важливіше — ми побачимо, як із часом зірки змінюються за яскравістю, як змінюються астероїди та комети», — пояснюють важливість роботи вчені.

Випробування камери

Вчені дуже ретельно відбирали об'єкти для першого тестування. Адже треба було перевірити, наскільки добре камера захоплює деталі. Тож вибір зупинили на:

  • броколі Романеско за його дуже хитромудру структуру з пористою поверхнею,
  • гравюрі Фламмаріона, на якій зображений Всесвіт,
  • колажі із фото команди науковців, логотипі організацій,
  • фото вченої Віри Рубін, на честь якої назвали обсерваторію.

Коли буде фото неба, а не броколі?

Перші випробування виявилися успішними, але вчені ще мають вдосконалити камеру до середини 2021 року. Наприклад, науковці мають зробити так, щоб велика кількість супутників та космічних кораблів із низькою орбітою, які потрапляють у кут огляду камери, не псували остаточне зображення.

У наступному році телескоп мають перевезти до Обсерваторії Ла-Сілья в Чилі для остаточних випробувань. Очікується, що камера має почати робити перші знімки неба у 2022 році.

Поділитись: