Технології

Учені припускають наявність великої кількості води в надрах Місяця

25 липня, 2017 11:51
Технології/Учені припускають наявність великої кількості води в надрах Місяця
Зберегти
Вигляд
lead
Це відкриття може мати велике значення для майбутніх місій на Місяць.

Відкладення під поверхнею Місяця можуть містити значно більшу кількість води, ніж уважалося досі.

Такого висновку дійшли вчені із США, які проаналізували супутникові знімки. Результати дослідження вони опублікували у фаховому журналі Nature Geoscience.

У 2008 році у зразках магми, які зібрали на Місяці астронавти місії Apollo, уперше виявили воду. Через це вчені відмовилися від теорії, що Місяць зовні та всередині сухий і на ньому неможливе життя.

Учені підрахували, що в одній тонні місячного ґрунту може міститися до 946 мілілітрів води, що досить багато для абсолютно «безводного» небесного тіла.

«Ми виявили, що вода розподілена по всій поверхні Місяця. Той факт, що майже всі магматичні утворення показують присутність води, дозволяє припустити, що велика частина надр Місяця є вологою», — підкреслив один з авторів дослідження, Ральф Міллікен з Університету Брауна в США.

Дані отримали за допомогою встановленого на індійському супутнику Chandrayaan-1 інструменту Moon Mineralogy Mapper. Прилад здатний одночасно вимірювати температуру поверхні Місяця і вивчати мінеральний склад.

«Точне походження води в місячних надрах — наразі відкрите питання. Інші дослідження показали наявність водяного льоду в затінених областях на місячних полюсах, але ці відкладення знаходяться в місцях, до яких порівняно легко отримати доступ», — зауважує співавтор роботи Шуай Лі, докторант в університеті штату Гаваї. За його словами, це відкриття може мати велике значення для майбутніх місій на Місяць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша висадка людини на Місяць: факти, міфи і конспірологія

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# Місяць
# космос
Пов`язані новини