Вчені з Каліфорнійського технологічного інституту створили «роботизовані системи», які здатні переміщуватися всередині людського організму за допомогою зовнішнього керування.

Про це повідомляє видання ScienceRobotic.

Так, мікророботи можуть доставляти ліки або проводити хірургічні втручання там, де не мають доступу лікарі.

Ця розробка дозволяє наблизитися до ідеї нанороботів, що зможуть лікувати хвороби зсередини, включно із онкозахворюваннями.

Роботи є мікроскопічними сферами з металевого магнію, які покриті тонкими шарами золота і парілену (стійким до перетравлення людським організмом полімер).

Шари залишають круглу частину сфери відкритою (як ілюмінатор). Відкрита частина магнію реагує з рідинами в травному тракті, утворюючи невеликі пухирці. Потік бульбашок діє як струмінь і просуває сферу вперед, поки вона не зіштовхується з сусідньої тканиною.

Крім того, вчені додали сферичним мікророботам шар ліків між індивідуальною мікросферою та шаром парілену.

Для захисту мікророботів від агресивного середовища шлунку їх огорнули мікрокапсулами з парафіну. На цьому етапі сфери здатні переносити ліки, але все ще не мають здатності доставляти їх у потрібне місце.

Для цього дослідники використовували фотоакустичну комп'ютерну томографію, яка залучає імпульси інфрачервоного лазерного світла для аналізу внутрішнього середовища організму.

Такі нововведення дозволили вченим контролювати рух мікросфер по організму і стежити за ними в режимі реального часу.

Нагадаємо,вчені розробили просту і дешеву систему, яка очищає воду від солі практично на 100% і не вимагає нічого, крім сонячної енергії.

Поділитись: