Дослідники з Единбурзького університету за допомогою генної модифікації вивели курей, які несуть яйця, що можуть допомогти у лікуванні онкозахворювань.

Яйця містять два види людських білків, здатних протидіяти артриту та деяким видам ракових захворювань, повідомляє BBC. Зокрема, йдеться про людський білок під назвою IFNalpha2a, що характеризується противірусними та протираковими властивостями, а також людський та свинячий варіант білка під назвою макрофаг-CSF. Останній планують використовувати для створення препарату, який сприятиме загоєнню пошкоджених тканин.

«Всього в трьох яйцях міститься клінічна доза ліків», — заявляють дослідники.

Курей вдалося змусити нести яйця з людськими білками за допомогою генної модифікації: у їхні ДНК додали генетичний матеріал, відповідальний за вироблення цих сполук у людей.

Зазначимо, що розвиток онкозахворювань часто пов’язують з браком певного елемента, наприклад, білка. Відповідно можливість контролювати наявність елемента допоможе у лікуванні захворювань. 

«Виробництво (ліків з білками — ред.) за допомогою курей буде дешевшим від заводського в 10-100 разів», — зазначила докторка Лісса Херон з Единбурзької компанії Roslin Technologies, яка працює над комерціалізацією проекту.

За її словами модифіковані кури живуть у привілейованих умовах у порівнянні зі звичайними тваринами на птахофабриці: вони живуть в дуже великих загонах, за ними доглядають кваліфіковані техпрацівники.

Зазначимо, що вчені й у минулому виробляли різні види людських білків за допомогою тварин.Однак цього разу їм вдалося суттєво підвищити вміст білків у тваринних продуктах. 

За оцінками дослідників, розробка повноцінного препарату для людей і подолання всіх бюрократичних бар’єрів може зайняти від 10 до 20 років, однак вчені планують застосовувати свій метод для виробництва препаратів для тварин. Дослідники планують виробляти ліки для стимуляції імунної системи тварин.

У березні 2018 року біологи знайшли новий протираковий білок

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Імунітет проти раку: за що присудили Нобелівську премію з медицини

Раніше у США випробовують препарат, який спонукає ракові клітини самознищуватись

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хвору на рідкісну форму раку британку після смерті заморозили, щоб оживити та вилікувати у майбутньому.

Поділитись: