Вчені заявили, що популяція тунця починає відновлюватися, а найбільші ящірки у світі й акули — під загрозою зникнення

Варан комодський — найбільша ящірка у світі. Ілюстративне зображення
Варан комодський — найбільша ящірка у світі. Ілюстративне зображенняFlickr / Mark Dumont

Майже 39 тисяч видів тварин зі 138 тисяч, відомих людині, перебувають під великою загрозою зникнення. Водночас популяція, наприклад, тунця поступово відновлюється.

Про це повідомляють CNN та BBC із посиланням на Міжнародний союз охорони природи.

Експерти повідомили, що у світі популяції тварин назагал поступово відновлюються. Однак деякі види все одно перебувають під загрозою зникнення.

За останні пів століття експерти оцінили майже 139 тисяч видів і наразі 39 тисяч — перебувають під загрозою зникнення. За пів століття вимерли 902 види.

Вчені кажуть, що спостерігається погіршення ситуації для акул. Наразі 37% цих тварин перебувають під загрозою зникнення через незаконний вилов, зміну клімату та забруднення.

Також під загрозою зникнення варан комодський — це найбільша у світі ящірка. Тварина втрачає середовища для проживання через діяльність людини та зміну клімату.

Натомість експерти зафіксували збільшення популяції тунця після того, як його виловили майже до межі вимирання. За словами гендиректора Міжнародного союзу охорони природи Бруно Оберле, покращення ситуації з тунцем показує, що види можуть відновлюватися, якщо держави сприятимуть захисту тварин.

Тунець блакитний. Ілюстративне зображенняunsplash/prongs94

Наразі збільшується популяція атлантичного і південного блакитного тунця, альбакора та жовтоперого тунця. Водночас популяція тунця у деяких районах Атлантичного та Індійського океанів продовжує викликати занепокоєння. Саме ці види вважаються одними з найбільш комерційно цінних, їх споживають мільйони людей по всьому світу.

Більшість видів тунця перебували під загрозою зникнення з 2011 року. Упродовж років держави вводили квоти на вилов риби та боролися з незаконним виловом, щоб зберегти тунець.